کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه تصویب شد

به گزارش بهترین ها، تهران (پانا)- سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت نمایندگان در این جلسه ضمن برطرف ایرادات شورای نگهبان نسبت به اعمال مدرک دوم فرهنگیان، کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه را نیز تصویب کردند.

کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه تصویب شد

به گزارش خانه ملت، محمدمهدی مفتح در تشریح جلسه امروز یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مجلس اظهارداشت: طرح تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، در جلسه امروز با حضور هادی طحان نظیف عضو حقوقدان این شورا مورد آنالیز نهاده شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه نمود: شورای نگهبان نسبت به این طرح ایراد اصل 75 گرفته بود که بار اقتصادی اعمال مدرک دوم فرهنگیان به وسیله ردیف بودجه اعتباری پیش بینی شده، برای سال جاری حل شده و وزارت آموزش و پرورش مکلف شد تا مدرک دوم فرهنگیان را سال جاری اعمال کند.

مفتح با اشاره به سوال دیگر شورای نگهبان نسبت به این طرح این بود که بار اقتصادی آن برای سال های بعد چه خواهد شد، اظهار داشت: وقتی احکام استخدامی هر سال برای افراد تعیین می گردد دولت هم براساس همان احکام قانونی میزان هزینه ها را در بودجه سالانه استخراج می نماید، به طور مثال طبق قانون برای افراد پایه حقوق تعیین می گردد و با دریافت آن حقوقشان افزایش پیدا می نماید بنابراین دولت در بودجه سالانه با محاسبه این احکام بودجه دستگاه ها را تعیین می نماید.

وی تاکید نمود: با تصویب طرحی برای اعمال مدرک دوم و بالاتر فرهنگیان در بودجه سال جاری، دولت موظف می گردد در سال های بعد آن را در تامین هزینه ها لحاظ کند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آنالیز طرح احکام کلی بودجه سال 1400 در نشست امروز یادآور شد: این طرح در جلسات متعدد مورد بحث و آنالیز نهاده شده بود و امروز کلیات طرح با 15 بند به تصویب رسید و آنالیز جزییات آن نیز به جلسه بعد موکول شد.

مفتح یادآور شد: طرح احکام کلی بودجه یا اصلاح ساختار بودجه در صورت تصویب در صحن و تایید شورای نگهبان به دولت ابلاغ می گردد تا دولت با رعایت این موارد، بودجه سال 1400 را تدوین کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید